Ölümcül Hastalık Umutsuzluk PDF ve EPUB İndir

tarafından
112
Ölümcül Hastalık Umutsuzluk PDF ve EPUB İndir

Ölümcül Hastalık Umutsuzluk PDF ve EPUB İndir kitabı 2013 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 143 sayfadan oluşmaktadır.Felsefe  kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Soren Kierkegaard ´dır . Ölümcül Hastalık Umutsuzluk kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 15,60 TL´dir.

Ölümcül Hastalık Umutsuzluk konusu ve kısa bir özet

SørenKierkegaard; şu Danimarkalı filozof, varoluşçulu­ğun babası… Kierkegaard’a göre umutsuzluk evrenseldir, çünkü insan sonluluk­tan sonsuzluğa geçişi umutsuzluk yoluyla gerçekleştirir. Umutsuzluk kaçınılmazdır, onu bir an olsun yabana atamayız. Benliğin iflah olmaz hastalıklarına karşılık umut üzerine topyekûn iyimser bir felsefe geliştirmek ruhumuza yapılabilecek en ağır saldırılardan biridir. Bir mustarip kötü bir teselliyle avutulabilir mi? Umut üzerine gerekli-gereksiz sarfedilen sözler ölümcül bir hastanın yanında yapılan gaflara benzeyecektir ve pek az teskin edicidir! Oysa umudunu sonuna kadar tüketmiş bir ruh hali gerçeği kavramak adına daha doğru bir adım atmış olur. Umutsuzluk kaçınılmazdır, insanın karşıtların bir sentezi olmasının, daha doğrusu diyalektik bir varlık oluşunun gereğidir. Sonlu varlığı ile sonsuz varlığı arasına sıkışan insan “kendi olma” sürecini umutsuzluk içinde yaşar.

Kierkegaard için umutsuzluk ölümcül hastalıktır. Bu hastalıktan ölünmesinden veya bu hastalığın fiziksel ölümle sona ermesinden çok, bu hastalığın işkencesi, can çekişen ama ölemeden ölümle savaşan kişi gibi ölememektedir, sürekli bir can çekişme hali içindedir. Ölümcül hastalık dar anlamda kendisinden sonra hiçbir şey bırakmadan ölüme giden bir hastalık demektir. Ve umutsuzluk budur. Umutsuzluğun özü yaşamın hiçbir şey olmamasıdır.

Kierkegaard bir dinin çerçevesi içinde yapıtlar üretmesine karşılık aynı zamanda insanoğlunun en temel sorunlarını ortaya koyar. Kierkegaard birden ve doğrudan varoluş gizeminin içine dalar. Hegel’de en üst noktasına ulaşan akıl ve sistem felsefesine karşı bireyin varoluşunun akıldışılığını, paradoksunu açığa serer.

Adı : Ölümcül Hastalık Umutsuzluk
Yazar : Soren Kierkegaard
Baskı Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 143
Kitabın Türü : Felsefe
Orijinal Adı : Sygdommen Til Döden
Dil: Türkçe
Yayınevi: Doğu Batı Yayınları

Ölümcül Hastalık Umutsuzluk PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Ölümcül Hastalık Umutsuzluk PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF TIKLA İNDİR
EPUB TIKLA İNDİR