Osho – Hiç PDF İndir

tarafından
245
Osho – Hiç PDF İndir

Osho tarafından yazılan HİÇ kitabı 2015 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 296 sayfadan oluşmaktadır.Osho – Hiç PDF İndir kitabını özet kısmını geçtikten sonraki linkten indirebilirsiniz.

Osho HİÇ ÖZET

Osho – Hiç PDF İndir özet, Hepimiz farkında olduğumuzu sanıyoruz, bu farkında olmadığımız şeylerinden bir tanesidir.Sadece işlevsel olarak farkındayız.Bir şeyleri yapmayı, yatağa girmeyi, sabah erken kalkmayı, işe gitmeyi öğrenmişiz.Her şey öğrenilmiş.Bir robot bile bütün bu süreci yerine getirebilir.Sana ihtiyaç yok.Ve insanlığın başına gelen şey tam olarak budur.Bu bir robot insanlıktır.

Gerekli olan her şeyi öğrenmişsin ve onları robot zihnine bırakmışsın.Ve işi zihne bırakarak sen uyumaya gitmişsin.Budaların bütün çabası, senin bilincini ortaya çıkartmak ve sana işlev gösteren zihin ile işlevi olmayan, sadece bir ayna olan saf zihin arasındaki ayrımın net olarak farkındalığını kazandırmaktır.

Aynanın işlevi yoktur, faydalı olma maksadı yoktur, aynaya bakarken bile ayna hiçbir şey yapmaz.Yansıma kendiliğindedir.Yansımayı istemesen bile o yinede yansıtacaktır.Ve aynanın senin onun önünde durmana ihtiyacı yoktur.Zen´in bun ifade şekli şöyledir; Dolunay gölde parlar.

Ne dolunay yansıtılmayı arzular, nede göl yansıtmak ister fakat yansıtır.Bu yansıtmada ikisi de aktif bir iş yapmaz.Her ikisi de sadece kendisi olur ve yansıma kendi uyumu içerisinde gerçekleşir.Sen kendine düşeni yaparsın ve sadece kendine düşeni yaparsan işlev gösteren zihin ve saf zihni ayırabilirsin.

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR

Kitap şu an elimdedir.Eğer istek yoğun bir şekilde gelirse siteye yüklenecektir.Yorumlarda belirtiniz.