Osmanlıda Kadın Saltanatı PDF ve EPUB İndir

tarafından
57
Osmanlıda Kadın Saltanatı PDF ve EPUB İndir

Osmanlıda Kadın Saltanatı PDF ve EPUB İndir kitabı 2010 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 230 sayfadan oluşmaktadır.Tarih kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Yıldıray Kara´dır. Osmanlıda Kadın Saltanatı kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 12,96 TL´dir.

Osmanlıda Kadın Saltanatı konusu ve kısa bir özet

Osmanlı saray kadınları nasıl oldu da bir padişah gibi davranmaya, iktidarı ellerine almaya ve nüfuz elde etmeye başladılar? Nasıl oldu da padişahlar, kadınlara bu kadar taviz verdiler ve yükselmelerine, güçlü konuma gelmelerine müsaade ettiler? Nasıl oldu da padişahlar, bu kadar zayıf kalabildiler, kadınların etkisine girebildiler? Kadınlar neden siyasi kimlik kazanmaya çalıştılar ve iktidar ihtirası içerisine girdiler?
Kadınlar niçin haremden dışarıya doğru bir etki ve nüfuz gücü oluşturmaya çalıştılar ve bu nüfuz gücüne dayanarak siyasi faaliyetlerde bulundular? Kadınları bu kadar güçlü kılan itici güç neydi ve neden entrikalar girdabı oluşturdular? İktidarı büyük ölçüde ele geçiren kadınlar, ülkeyi ve devleti nasıl yönettiler, hangi sorunlara yol açtılar ve hangi düzensizliklere neden oldular?

Adı : Osmanlıda Kadın Saltanatı
Yazar : Yıldıray Kara
Baskı Tarihi : 2010
Sayfa Sayısı : 230
Kitabın Türü : Tarih
Orijinal Adı :  
Dil: Türkçe
Yayınevi: Yeditepe Yayınları

Osmanlıda Kadın Saltanatı PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Osmanlıda Kadın Saltanatı PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF KİTAP İNDİR
EPUB KİTAP İNDİR