Pas Demiri Yiyor PDF İndir

tarafından
67
Pas Demiri Yiyor PDF İndir

Pas Demiri Yiyor PDF İndir kitabı 1974 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 208 sayfadan oluşmaktadır.Edebiyat roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise Rauf Mutluay´dır.

Pas Demiri Yiyor konusu ve kısa bir özet

RAUF MUTLUAY, Eskişehir’de doğdu (1925). Kütahya’da başladığı öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde ve Yüksek Öğretmen Okulu’nda tamamladı. 1947 ‘den başlayarak yürüttüğü Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğini, şimdi de bazı kuramlarda emeklilik yıllarının uğraşı olarak sürdürmektedir. Kişiliğini oluşturan etkenlerden önemli birinin, Yüksek Öğretmen Okulu ile öğretmenlik mesleği olduğu bellidir.

1946 dergilerinde başlayan ilk yazılarının hikâye ve eleştirme türünden oluşu bir rastlantı sayılmamalıdır. Birçok deneme ve anı yazısında, gizli bir hikâyeciliğin özellikleri göze çarpar. İstanbul’a atandığı 1958’den bu yana Rauf Mutluay adı önce Dünya gazetesinde, sonra çeşitli dergilerde göze çarpmıştır.

Haftalık Yön dergisinde ilgi çeken Samih Emre imzalı yazılar da onundur (1965-67). 1969’dan başlayarak Türk Edebiyat tarihinin çeşitli dönemlerini değerlendiren çalışmalara yönelmiştir. Bu konudaki başlıca eserleri şunlardır: 100 Soruda Türk Edebiyatı (1969. 1974), Ondokuzuncu Yüzyıl Türk Edebiyatı (1970), 100 Soruda Edebiyat Bilgileri (1972), Türk Halk Şiiri Antolojisi (1972), Çağdaş Türk Edebiyatı, 1908-1972 (1973), 50 Yılın Türk Edebiyatı (1973), Tanzimattan Günümüze Kadar Türk Şiiri (1973).

1969’dan bu yana Cumhuriyet Gazetesinin “Edebiyat Sohbetleri “ve ”Kitaplar” sütunlarında yazılarını sürdürmekte; eleştiri, deneme, edebiyat tarihi, hikâye, biyografi çalışmalarına devam etmektedir.

PAS DEMİRİ YİYOR, Rauf Mutluay’ın 1964-74 yılları arasında Yeni Ufuklar dergisinde yayınlanmış deneme ve eleştirilerinden oluşan bir seçmedir. Kitapta yer alan yazıların; dikkatli gözlemlerden yola çıkan, çeşitli çağrışımlarla beslendikten sonra bileşimci sonuçlara yönelen özgün yapıları, edebiyatımızın örnekleri az bulunan bir alanına yeni özellikler getirmektedir, sanırız.

Kitabın Adı Pas Demiri Yiyor
Yazar : Paolo Bacigalupi
Baskı Tarihi : 1974
Sayfa Sayısı : 208
Kitabın Türü : Edebiyat, roman
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Sander Yayınları
Ülke : Türkiye

Pas Demiri Yiyor PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Pas Demiri Yiyor PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR