Prometheus PDF İndir

tarafından
90
Prometheus PDF İndir

Prometheus PDF İndir kitabı 2012 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 176 sayfadan oluşmaktadır. Edebiyat ve Roman  kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Carl Kerenyi ´dır. Prometheus kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 11,42 TL´dir.

Prometheus konusu ve kısa bir özet

Bu çalışma özellikle Yunan mitolojisini tekrar anlatma­ya adanmış diğer kitaplarım The Gods of the Greeks [Yunan Tanrıları], The Heroes o f the Greeks [Yunan Kahramanlarıj’te olduğu gibi, Yunan dininin mitolojik yönünü vurgulamaktadır. Fakat Yunan dininin Arketip İmgeleri adlı eserin ilkini teş­kil ettiği monografi serisi, yukarıda adı geçen eserlerde sadece dolaylı olarak bahsedilen boyuta odaklanmıştır.

Bu seri “Yu­nan mitolojisini kısmen de olsa kendi özgün ortamına, mito­lojik hikâyeciliğe geri tercüme etmek amaçlı, deneyimsel bir teşebbüstür.”1 Hikâyecilik dil boyutunda, Yunan dilinin üzerine basarak belirttiği gibi “söz” boyutunda gerçekleşir. Yunan kültüründe tanrıları ve kahramanları konu edinen bu tarz kitaplar da söz ve hikayeden bahsedilir.Fakat “söz” ve “hikâyecilik”, mit ve mitoloji, ancak genel bir varoluş boyutunda -Yunan mitolojisi söz konusu olduğun­da Yunan varoluşu boyutunda- gerçek anlamını kazanır.

Ayrı­ca hikâye olarak aldıkları form nedeniyle mitler -yazılı olsunolmasın- Yunan edebiyatının bir parçasıdırlar. Edebi çalışmalar olarak genellikle (klasik) Yunan ve Latin edebiyatı bilginleri tarafından ve sanatsal çalışmalar olarak klasik arkeologlar ta­rafından çalışılmışlardır. Amacım 12 araştırmacı yollarla, Yunan ve Latin varoluş bilimine bundan öncekilerden çok daha fazla yaklaşabilmiş klasik bir çalışma meydana getirmektir. Sadece edebiyat çalışmaları olarak değil, yaşayan halleriyle her nere­de gerçekleştiyseler, mitlerin anlamı varoluşla alakalıdır.

Adı : Prometheus
Yazar : Carl Kerenyi
Baskı Tarihi : 2012
Sayfa Sayısı : 176
Kitabın Türü : Edebiyat ve Roman
Orijinal Adı :  
Dil: Türkçe
Yayınevi: Pinhan Yayıncılık

Prometheus PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Prometheus PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF KİTAP İNDİR