Prozacı Bırak Platona Bak PDF İndir

tarafından
120
Prozacı Bırak Platona Bak PDF İndir

Prozacı Bırak Platona Bak pdf indir kitabının yazarı Lou Marinoff´dur.Kitap 2012 yılında basılmıştır ve 400 sayfadan oluşmaktadır.Kitabı pdf formatında indirebilirsiniz.

  • Adı:Prozac’ı Bırak Platon’a Bak
  • Yazar:Lou Marinoff, Ezgi Başer (Çevirmen)
  • Alt başlık:Felsefe Terapisi
  • Baskı tarihi:Mart 2012
  • Sayfa sayısı:400

Lou Marinoff – Prozacı Bırak Platona Bak Kitabı Ön Okuma

Tıpkı Doug gibi, Susan da kendi hikayesini sorgulamanın faydasını görmüştü. Doug’ın aksine, deneyiminin çeşitli yönlerini analiz ederek bütünleştirdiği için, aynı duygulara dönüp duruyordu: Aşk ilişkisi istemesine rağmen, yanlış insanla ilişki yaşayacağına hiç ilişki yaşamamayı tercih ediyordu. Onu dinledikçe, durumu değerlendirme şekline hak verdim ve Susan kendi durumunu detaylı bir şekilde gözden geçirdikten sonra sorgulamaya devam etme ihtiyacı duymadım.

Standartları yüksek tutmak iyi bir şeydi ve Susan kendi durumunu istatistiksel ortalamalara göre ölçmemeliydi. Felsefi uygulamanın avantajları arasında, kendi özünüzü ve onu hayata geçirmek için gerekli cesareti bulma yöntemleri yer almaktadır. Susan, kendinde ve başkalarında erdeme değer veriyordu. Susan’ı bu bakış açısından vazgeçmemesi (bu günümüz toplumunda oldukça nadir görülen bir özellik), ancak gerçekçi olanı da anlaması yönünde teşvik ettim.

Hiçbir ilişki kusursuz değildir. 1 Ier açıdan mükemmel insanı bulabilseniz bile, bu “sonsuza dek mutlu” yaşayacağınız anlamına gelmez. Ayrıca, kimin erdemli olduğunu önceden bilemezsiniz, dolayısıyla Susan böyle birini bulmak isterse, hakkında yargıda bulunmadan önce onu tanımak için zaman ayırmalıdır. Bu tek bir randevudan uzun sürecektir. Susan’ın tüm adaylara kendini kanıtlama fırsatı vermeden onlarla iletişimini kestirip atmayı bir yana bırakarak, doğru partner arayışına sadık kalması için uzun vadeli flörtleşme olasılığını tartıştık.

Susan, tıpkı eski dönemlerdeki gibi kendini saklıyordu; ancak günümüzde bu özellik çok nadir görülür olmuştu. Bir ilişkiyi yavaş yavaş keşfetmek, uzun vadeli bir ilişkinin temelini oluşturabilir, ya da en azından ilişkiye devam etmemek için geçerli birsebep sunabilirdi. Susan bu bağlamda potansiyel partnerlerine karşı dürüst olarak sabırlı birini istediğinden bahsetmeyi planlıyordu.

Toplumca öylesine müsamahakar olduk ki, ilişkiler de dahil olmak üzere pek çok alanda sınır koymuyoruz. Her şey çok hızlı ve anlık gelişiyor. İnternet erişiminin veya hava seyahatinin avantajları ne olursa olsun, aşırı hız flörtleşmeye zarar veriyor. Evinizin temelini kuracağınız birini arıyorsanız, işi bir gecede tamamlama sözünü veren kişiyi değil, en güçlü temeli oluşturacak ve en sağlam işi yapacak kişiyi istersiniz.