Şans Faktörü PDF İndir

tarafından
153
Şans Faktörü PDF İndir

Şans Faktörü pdf indir kitabı 2004 yılında basılmıştır ve 230 sayfadan oluşmaktadır.Şans Faktörü kitabının yazarı Richard Wiseman´dır.Şans Faktörü kitabını pdf formatında indirip okuyabilirsiniz.

  • Adı:Şans Faktörü
  • Yazar:Richard Wiseman, Burçin Tarhan (Çevirmen)
  • Baskı tarihi:11 Mart 2004
  • Sayfa sayısı:230

Richard Wiseman – Şans Faktörü Kitabı Ön Okuma

Çoğunlukla potansiyel müşterilere büyük miktarlarda kredi verip vermeme konusunda önemli kararlar almam gerekiyor ve genellikle bu konuda önsezilerime güveniyorum. Sezgilerimi bir uyarı zili gibi kullanıyorum; işten uzaklaşmak ya da üzerine gitmek konusunda hu zil sesini dinliyorum.

Hiç unutmam, bir keresinde bir şirket benden büyük miktarda kredi istemişti. Kağıt üzerinde her şey yolunda görünüyordu ve görüşmelerde adamları da gayet iyiydi; ama bir şeylerin ters gittiğini hissediyordum. Bu yüzden de kredi anlaşmasını imzalamakta isteksizdim. Herkes bana krediyi vermemi tavsiye ediyordu, ancak ben kararımı birkaç gün geciktirdim ve ekibimden bazı soruşturmalar yapmalarını istedim.

Çok sayıda dokümanı detaylı bir şekilde inceledik ve şirket hakkında derin bir araştırma yaptık. Birden karşımızda bambaşka bir tablo belirdi. Şirketin birtakım mali sorunları vardı ama bunları bizden gizlemeyi başarmışlardı. Sonuçta anlaşmayı reddettim. Bu kariyerimin en iyi kararlarından biriydi; birkaç hafta sonra gazetede şirketin çok büyük bir skandala karıştığını okuduk.