Satılık Hastalıklar PDF İndir

tarafından
199
Satılık Hastalıklar PDF İndir

Satılık Hastalıklar PDF İndir kitabı 2006 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 235 sayfadan oluşmaktadır. Sağlık kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Ray Moynihan´dır. Satılık Hastalıklar kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 13,00 TL´dir.

Satılık Hastalıklar konusu ve kısa bir özet

Satılık Hastalıklar kitabı, benzerleri yerli yazarlarca da yazılmış bir iddiayı anlatıyor: “Aslında hasta değiliz! İlaç devleri pazarlama illüzyonuyla hepimizi hasta etmek, her sağlıklı insana ilaç satmak istiyor.” Bu iddiasını da 10 farklı hastalık üzerinden, neredeyse tamamı aynı senaryoya dayanan olaylar üzerinden aktarıyor. Merak edenler için senaryo şöyle: İlaç şirketleri bir ilaç geliştirir. Bu ilacı eğitim ve reklam adındaki araçlarla doktor ve potansiyel hastalara bildirir.

 Bu arada, özellikle tanınmış kişiler aracılığıyla toplumda ilgili hastalıkla ilgili bir farkındalık oluştururlar. İlacın olumlu etkileriyle ilgili makaleler yazdırırlar, tıbbi kurumları desteklerler. Tabi tüm bunların işe yaraması için hastalık tanımlarının daha fazla insanı kapsayacak şekilde, sürekli olarak yenilenmesi gerekir. Pazarlamanın ve kullandığı araçların sıklıkla kötülendiği bir eser. Hastalıklar farklı olsa da senaryo hep aynıdır.

 Sonuç olarak, ilaç şirketleri (ki kitapta hep aynı şirketlerin isimleri geçer) hasta olmayanları hasta gibi tanımlayarak ürettikleri ilaçları kullandırır. Böylelikle, hem hasta olmayanları hasta eder hem de gerçek hastaların tedavi edilmesini, kaynakların bu kesimin tedavi edilmesi için harcanmasına engel olurlar. İlginçtir, kitabın bölümlerinden birini oluşturan “Sayılarla Oynamak: Yüksek Tansiyon” isimli bölümde bahsedilenlerle bugün bir afişte karşılaştım. Afişte, “yüksek tansiyonun 3 (yazıyla üç) yaşında bile ortaya çıkabileceği, mutlaka kontrol ettirilmesi gerektiği” yazıyordu.

Adı : Satılık Hastalıklar
Yazar : Ray Moynihan
Baskı Tarihi : 2006
Sayfa Sayısı : 235
Kitabın Türü : Sağlık
Orijinal Adı : Selling Sickness
Dil: Türkçe
Yayınevi: Hayykitap Yayıncılık

Satılık Hastalıklar PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Satılık Hastalıklar PDF ve EPUB İndirme Linkleri

EPUB KİTAP İNDİR