Sert Çocuklara Sert Oyuncaklar PDF İndir

tarafından
71
Sert Çocuklara Sert Oyuncaklar PDF İndir

Sert Çocuklara Sert Oyuncaklar PDF İndir 2012 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 485 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Will Self´dir.

Sert Çocuklara Sert Oyuncaklar ÖZET

Sert Çocuklara Sert Oyuncaklar PDF İndir özet, Bir bina, sağlam ve heybetli. Kalın temeli boyunca, sert postunun içine girip uzun, sütunlu bir yol oluşturan kemerler var. Ortada, iki yanında sütunlar bulunan yüksek, şeffaf kapılar var. Yüksekliğinin yarısında bir üçgen alınlık ve bunun üzerinde de altı metre aralıklarla dizilmiş antik tanrı ve tanrıçaların sakin yüzleri.

Bunların üzerine çı­kınca sıra sıra pencereler, her biri süslü birer göz. Tüm bina yoğun, kutu gibi, dört köşe ve beyaz; süt gibi, yarı şeffaf bir beyaz. Orta kapıların üzerinde bir yazı, her biri beyaz ampullerle ayrılan harflerde RITZ yazıyor.

Tembe bu lüks otele bakıyor, bakıyor ve sonra trafikten, ciyaklayarak fren yapan taksilerden, borazan öttüren mini­büslerden, korna çalan otobüslerden çevik hareketlerle sıyırarak Picca­ dilly’ nin karşısına geçiyor. Otelin girişine gidiyor. Kapıcı, yavaş işleyen yükümlülüğüyle hiç kımıldamadan duruyor.

O da beyaz, süt gibi, yarışeffaf beyaz. Yüzü, beyaz; elleri, beyaz; kalın paltosu hemen hemen ayaklarına kadar iniyor süt gibi, yarı şeffaf taşlaşmış kıvrımlarla.Tembe siyah elini uzatıyor. Avucunu kapının yanındaki sütuna dayıyor.

Renk kontrastına hayran kalıyor: Siyah renk açılıp sarı tırnak kenarlarına dönüşüyor ve sonra da beyaza, süt gibi, yarı şeffaf bir be­yaza. Sütunu kazıyor, alçıdan bir yüzeyi bozan bir okul çocuğu gibi kazıyor. Duvardan bir kırıntı koparıyor. Kapıcının görmeyen, süt gibi, yarı şeffaf gözleri Tembe’nin üzerinden geçip gidiyor.

Tembe, rüzgarlığının cebinden cam bir crack piposu çıkarıyor ve küçük parçayı Pyrex borunun çanak fonksiyonu gören kesik tarafına yerleştiriyor el yordamıyla.