Sessiz Kurban PDF İndir

tarafından
286
Sessiz Kurban PDF İndir

Meave kerrigan serisinin 3 kitabı olan ‘’Sessiz Kurban’’ Jane Casey’in gerilim dolu romanı. Yazar romanlarında bu gerilimi her seferinde daha da yükselterek okuyucuyu kitaba bağlama konusunda oldukça yetenekli. Kitap yalnızca gerilim kitabı değil aynı zamanda aile içi şiddeti de gözler önüne seren bir roman. Kişilik analizleri de yapan yazar gerilim,  polisiye ve insan psikolojisini de bir arada yürütülüyor.

Kitabın Özeti

Cinayeti araştırması için görevlendirilen Mia ve birlikte çalıştığı ortağı bu iş için görevlendiriliyor.  Ortada cinayete dair kanıt ve ipucu yok. Son derece kusursuz gibi görünen ve zekice işlenmiş bir cinayet.  Cinayet ekibi işi nereden çözmeye başlayacağı konusunda bir hayli zorlanıyor.  Ayrıca olayın içinde yaralanan bir de baba var. Baba ise çok ünlü bir savunma avukatı aynı zamanda. Ancak babanın bir özelliği kimse tarafından sevilmiyor olması. Ukala, kendini beğenmiş bir adam. Ayrıca işin enteresan tarafı polisle birlikte davranıp cinayet çözülmesi için hiçbir çaba göstermek istemiyor.  Bunun sebeplerinden biri de kendi ailesi ile olan ilişkilerinin kötü olması.

Birbirinden Kopuk hayatlar

Heyecan her saniye artmakta ve okuyucuyu romana daha fazla bağlamaktadır. Ayrıca her saniye heyecan ivmesini arttıran bir kitaptır. Katil olabileceğini düşündüren birçok kişi var kitapta. Yani okuyucuyu kitaba bağlıyor ve bu da kitabın soluksuz okunmasını sağlıyor.  Aynı evde anne ve kızının öldürülmesi ve cesetleri ikiz kardeşi tarafından bulunması oldukça heyecan verici. Olayı araştıran polis ise olayla ilgili olabilecek bütün kişileri sorguya çekiyor ve her birinin çok farklı hayatları olduğunu öğreniyor.  İkiz kardeş shein,  erkek arkadaşıyla sağlıklı olmayan ilişkisi okuru işin içinden çıkılmaz bir duruma sürüklüyor. Babanın çok ünlü kraliyet sarayına bağlı bir avukat olması ve adamın itici ukala kişiliği başlangıçta cinayeti babanın işlediği izlenimi vermesi başka bir şaşırtmaca.   İkizlerden biri olan Lydia olayın şokundan dolayı konuşmayı kesmesi,  polisin araştırmaları sürdükçe aile içindeki iletişim bozukluğu,  insanların birbirinin hayatıyla ilgilenmemeleri şaşırtıcı.  Tam anlamı ile bir aile kavramının olmadığı ancak bir arada yaşayan kişilerin görüntüsü. Sessiz Kurban PDF indir butonuna tıklayarak, hemen okumaya başlayabilirsiniz.