Sınır PDF İndir

tarafından
2325
Sınır PDF İndir

Sınır PDF İndir 2018 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 400 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Beyaz Alkoç´dur.

SINIR KİTABI ÖZET

Sınır PDF İndir, Her hikayenin aynı zamanda bir de yola çıkış hikayesi vardır.İnsanlar her zaman anlatılan okunanları dinlenilen hikayelere odaklanırlar.Onlar için önemli olan yazılandır, önemli olan okuduklarıdır, gördükleridir, duyduklarıdır.

Önemli olan asla ortada olan hikayenin ardındaki olmaz.Oysa bütün hikayelerin başlangıç kapısının ardında bir hikaye daha vardır.Bu zamana kadar çok fazla yazdım.Klasik bir cümle olduğunu biliyorum ama yazı yazmayı öğrendiğim ilk andan beri yazıyorum.

Yazı yazmayı ilk öğrendiğim günden beridir yazıyorum.Yazı yazmayı sınıfımda en geç öğrenen ben olmuştum, bunu hatırlıyorum.Çünkü hiçbir zaman yazı yazmayı bilmeme gerek duyacağıma ikna edememiştim kendimi.En geç ben öğrendim, ama şunu da biliyorum, en geç ben bırakacağım.

Hayatım boyunca yazdım.Aklıma ne gelse yazdım.Ne görsem yazdım, ne duysam yazdım.Başıma gelen herşeyi yazdım.Sadece yazarken değiş yaşarken de pes etmemi gerektirecek çok an oldu.

Ama gariptir ki aklımda hep bir geçmiş sahnesi vardı beni ayakta tutan.Basir, ufacık bir an, ilkokul öğretmenimin anneme ” Öyle bir moktaya gelecek ki geldiği noktaya çok şaşıracaksınız ” deyişi.

Ne zaman düşecek gibi olsam aklıma bu cümle geldi.Bir bildiği olmalı diyerek hep ayakta kalmaya çalıştım.Herkesi hayata bağlayan insanlar vardır ve ben bu satırları beni hayata bağlayanlara teşekkür etmek için yazıyorum.

Ne gariptir ki teşekkürümü bile yazarak ediyorum.Devam edemiyorum dediğimde bile elimi tutan, bana açtıkları her yolu yarım bırakmama rağmen pes etmeden yine yol açan, beni dünyaya getirdikleri yetmezmiş gibi bir de beni dünyada tutan.

Bana kim ne derse desin önemli olanın içimde konuşan o ses olduğunu öğreten, bana sahip olduğum herşeyi veren, sahip olmadığım her şeyi vermek isteyen aileme teşekkür ederim.

Bir insan geriye dönüp baktığında hep elimi tutan eller görmek istiyor geçmişinde.Benim ellerim hiç boş kalmadı.Hep yanımdalardı, hepsi, her biri hep yanımdaydı ve hayatım boyunca kendimi şanslı saydığım tek konu buydu.Bu yüzden mümkünatı olsa sayfalarca teşekkür yazarım.

Kopyala yapıştır bile yapmam tek tek ellerimle teşekkür yazarım.Çünkü en çok onlara teşekkür ederim.Sonra bana hayatımın en zor dönemini atlatmamda yardımcı olan Hakan Mengüç´e, yanımda olan olmayan bütün arkadaşlarıma,

Beni okuyan ve ban yazdıkça okuyacağını söyleyen okurlarıma, her saniyemi şarkı dinleyerek geçirdiğimi bilen ” kulağında tam bana göre bir şarkı olan ” o şarkıyı bana dinletemediği için üzülen herkese teşekkür ederim.Hayallerimi dinleyip bana “Bunlar sadece birer hayal ” diyen eski bir arkaşıma teşekkür etmek istiyorum.