Sıradışı Mantık Bulmacaları PDF İndir

tarafından
163
Sıradışı Mantık Bulmacaları PDF İndir

Sıradışı Mantık Bulmacaları PDF İndir kitabı 2003 yılında basılmıştır.Kitap toplamda 107 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Erwin Brecher ´dir.

Sıradışı Mantık Bulmacaları Kitabından ÖZET

GÜN BATIMI MI DOĞUMU MU ?

Sıradışı Mantık Bulmacaları PDF İndir özet; Bir spor tutkunu olan ve yalnızlığı seven N orman Bronstein her fırsatda dayanma gücünü sınayacağı tehlikeli maceralara atılırdı. Yine bir kış günü Amazon ırmağı’nın en akınıılı yerlerinden birinde tek başına rafting yapmak için Manaus’dan yola çıktı. Başta her şey yolunda gidiyordu ama öğle saatlerinde alınıtının birden hızlanmasıyla bir an için botunun denetimini yitirdi ve tüm çabasına karşın önüne çıkan koca bir kayaya bindirdi. Çarpışmanın hızıyla kıyıya fırlayan Nonnan kol saati de dahil her şeyini alabora olan botuyla birlikte Amazon’un çılgın sularına kaptırmıştı. Başından aldığı yaranın etkisiyle birkaç gün kendine gelemedi. Ayıldığında etraf alacakaranlıktı. Başı ağrıyordu ve şaşkın bir haldeydi. Akşamın yaklaşmakta olduğunu anlayan Nonnan bir geceyi daha bu berbat koşullarda geçireceğini düşününce fena halde canı sıkıldı. Peki Nonnan bir anda içine ayıldığı alaca karanlığın akşamın son ışıkları olduğunu nasıl anlamıştı.

DAĞLARDA İLK BAHAR

Bir doğa yürüyüşçüsü tatil için gittiği Avusturya’da St. Anton köyünün yakınlarındaki bir issız köşede orta yaşlı bir çiftin el ele tutuşmuş cesetlerini bulmuştur. intihar söz konusu değildi. Çiftin ölümünün cinayet olduğuna ilişkin görünürde de hiçbir kanıt yoktu. Otopside ne bir zehire ne de kuşku uyandıracak herhangi bir şeye rastlanmıştı. Çift nasıl ölmüştü?

KIŞ GÜNLERİ

Manhatton’da 10 odalı bir apartmanda yaşayan zengin bekar her odaya bir saat koymuştu. Ekim ayının bir cumartesi akşamı tüm saatleri kış saatine göre ayariayıp yatmaya gitti. Ertesi sabah uyandığında sadece iki saat doğru zamanı göstermekteydi. Niçin?