Sırtımızdaki Hedef PDF ve EPUB İndir

tarafından
286
Sırtımızdaki Hedef PDF ve EPUB İndir

Sırtımızdaki Hedef kitabından alıntı ;

Karissa rüya görüyordu. Daha doğrusu kâbus görüyordu. Yanımda yatarken uykusunda inlediğini duyabiliyordum.
Vücudu kasılmıştı; elektrik akımı geçen bir tel gibi gerilmişti. Sanırım şu an uyandırmaya kalkışırsam beni çarpabilirdi.
Bazen rüyalarının bizimle ilgili olup olmadığını merak ediyordum. Sonsuza dek mutlu yaşadılar türü düşler miydi bunlar?
Yoksa yaptığım onca şeyle ilgili düşler mi? Sebep olduğum ıstırap, yaşadığı acı, benim gibi bir adama kapılmanın dehşeti miydi? Merak ediyor ama ona sormuyordum çünkü bunun farkında olup olmadığından emin değildim.Hatırlayıp hatırlamadığından emin değildim. Bana rüyalarını hiç anlatmıyordu.

Ayrıca gerçek söz konusu olduğunda rüyaların hiçbir anlamı yoktu. Hayat, neyse oydu. Ondan kaçamazdınız. Tavandaki pervane dönüyor, onun saçlarını uçuşturuyordu. Uzanıp dağınık saçlarını özenle yüzünden çektim; onu bir süre seyrettikten sonra yanağına minik bir öpücük kondurdum. Varlığımdan bihaber, rüyasının sancıları içinde derin uykusuna
devam etti. Umarım az sonraki yokluğumdan da aynı biçimde bihaber olurdu. Bunun için endişelenmesini istemiyordum.
Onu rahatsız etmemeye özen göstererek mümkün olduğunca dikkatle yataktan çıktım.

Kapıya doğru giderken siyah bir eşofman altı kapıp karanlık holde giydim ve ardından alt kata indim. Neyse ki köpeğin yanından geçmeyi başardım. Benden hâlâ hoşlanmıyordu… Onu suçlamıyordum. Gözünün önünde sahibini öldürmüştüm. Yine de bazen yanından sessizce geçmeyi zorlaştırıyordu. Bu evdeki huzuru sürdürmeyi zorlaştırıyordu. Ilık bir sonbahar akşamıydı, vakit gece yarısına yaklaşıyordu; çıplak ayaklarımın altındaki mutfak zemini serindi. Ayaklarımı sürüyerek lavaboya yaklaştım ve uzanıp tezgâhtaki ahşap bıçaklıkta duran et sıyırma bıçağını çekip aldım. Kabzası siyah, ince bıçak kısmı yaklaşık 20 santimetre boyunda, ucu eti kemikten sıyırmaya elverişli biçimde keskindi. Zaten bu iş için üretilmişti.

PDF KİTAP İNDİR
EPUB KİTAP İNDİR