Sisli Ufuklar PDF İndir

tarafından
39
Sisli Ufuklar PDF İndir

Bu sözcüklerin, cenaze marşının başlangıç notalarında orgun bitmeyen matemli sesindeki ve boş bir dramın son fısıltısındaki gibi ciddi, yankıJar uyandıran bir havası vardı. ‘Bunlar bir insan hayatının son sözleri’ diye düşündü Ursula Prescott. öne eğik başının gölgesi, elindeki kôğıciın üstüne düşüyordu. Ama insan hayatında önsôz, sonsöz diye bir şey var mıydı?

Son, zaten başlangıçta belliydi. İkisinin de kaçınılmaz olduğu söylenebilirdi. Ursula’nın zarif, ince eli, kôğıda hafifçe dokundu. Kolayca ağlav.abilen bir kadın değildi. Şimdi de ağlamıyordu zaten. Biliyordu bunu. Kadınların çoğu gibi, doyasıya, alabildiğine ağlayıp sonra da büyük bir rahatlık duymazdı.

Kôğıdı yavaş yavaş katladı. Ama önce o tek sözcüğü de okudu: «-Karım-». Bu kel ime. bir an, içini taptaze bir acıyla doldurdu. Sonra, bir annenin sonunda özür dileyen üzgün yavrusuna söylediği gibi, « Evet, evet, sevgilim. Anlıyorum. önemi yok,> dedi.

Hiçbir şeyin önemi yoktu. Yeter ki, William’ın ruhu huzur içinde olsun. Ursula asla dindar bir kadın olamamıştı. Bir zamanlar ölümsüzlüğe kavuşmayı istemişti. Ama şimdi, ôdeta tutkuyla, Will iam’ın tam bir yokluğa erişmesini, derin bir karanlık, hiçlik içinde olmasını diledi,

PDF KİTAP İNDİR