Tanrı’nın Zihni: Sinirbilim, İnanç ve Ruh Arayışı Pdf indir

tarafından
146
Tanrı’nın Zihni: Sinirbilim, İnanç ve Ruh Arayışı Pdf indir

 

“Tanrı’nın Zihni: Sinirbilim, İnanç ve Ruh Arayışı” isimli kitap 186 sayfadan oluşmaktadır ; Jay Lombard tarafından kaleme alınmıştır. EPSİLON YAYINEVİ tarafından 27.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.
“Tanrı’nın Zihni: Sinirbilim, İnanç ve Ruh Arayışı” kitabın özetini okuyabilir, “Tanrı’nın Zihni: Sinirbilim, İnanç ve Ruh Arayışı” kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. “Tanrı’nın Zihni: Sinirbilim, İnanç ve Ruh Arayışı” kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
“Tanrı’nın Zihni: Sinirbilim, İnanç ve Ruh Arayışı” kitabını ücretsiz indirebilirsiniz

Tanrı var mı?
Ruhumuz var mı?
Ölümden sonra hayat var mı?
Hayatın anlamı nedir?
 
Uzman nörolog Dr. Jay Lombard, Tanrı’nın Zihni adlı kitabında, sinirbilim aracılığıyla, belki de hayatımız boyunca içinden çıkamadığımız soruları yanıtlamak yerine, bizi o sorularla bir keşfe çıkarıyor. Belki de cevaplar bu soruların içinde saklıdır. Kim bilir?
 
DNA’mız, beynimiz, organlarımız, bedenimizdeki her şey somut ve biyolojik bir karşılık bulabiliyor. Peki maddi olmayan yanımız? Zihnimiz? Anılarımızın, hafızamızın ve bilhassa inancımızın kanıtlanabilir varlığını nerede ve nasıl bulabiliriz?
 
Öldüğümüzde hatıralarımıza, benlik duygumuza, bilincimize, zihnimize ne oluyor? Onlar da ölüyor mu? Biz hayattayken bile somut bir şekilde kanıtlayamadığımız, sadece hissedebildiğimiz bu olgulara öldükten sonra ne olduğunu nasıl açıklayabiliriz?
 
Tanrı’nın zihnini anlayamadan bu sorulara cevap bulamayacağımızı ileri süren uzman nörolog, meslek yaşamında karşılaştığı hastalarından örneklerle bizi zihnimizde ve biyolojik varlığımızın ötesinde bir yolculuğa çıkarıyor. Tanrı’nın Zihni’nde, bilime gönülden bağlı bir sinirbilim uzmanı olan Dr. Jay Lombard, bilim yüzünden inancımızı kaybetmek yerine, bilim yoluyla inancımıza sıkı sıkı tutunmamızı telkin ediyor. Gerçeği, bilimin ötesinde ararken bilimi asla göz ardı etmiyor. Aksine bilimden faydalanıyor.
 
Belki de tüm bu sorulara cevap bulabilmek için özellikle inanç ve empati gibi kavramlar üzerinde durmamız gerekiyordur. Belki de Tanrı’nın zihni içimizdeki sevgide ve merhamette saklıdır.