Tanrıyı Kıyamete Zorlamak PDF İndir

tarafından
376
Tanrıyı Kıyamete Zorlamak PDF İndir

Tanrıyı Kıyamete Zorlamak PDF İndir kitabı 2003 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 160 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Grace Hellsell´dir.

Tanrıyı Kıyamete Zorlamak ÖZET

Tanrıyı Kıyamete Zorlamak PDF indir özet;

Hallsell, Tv evanjeslitleriyle İsrail aşırı sağı arasındaki tuhaf ittifakın esaslı bir incelemesini sunmaktadır.Her ikisi de barış sürecinin sona ermesini istemektedir.Her ikisi de İncil´in emri olarak nitelendirdikleri bir Armagedon istemektedirler.Bu kitap, Orta Doğu´da adalet ve barış arayanlar ile, Hristiyan Müslüman veya Yahudi olsun dini inanançlarının en üst ideallerini yaşamak isteyenler için bir uyanın-ikazı niteliği taşımaktadır.

-Allan C.Brownfeld, Amerikan Yahudi Konseyi Müdürü

Grace Hallsell´´in olağanüstü çalışmasını, Dini Sağ´ın endişe verici teolojik düşüncelerini ve uluslararası hedeflerini daha iyi anlamak isteyen herkesin okuması gerekir.

-Dr Herbert Reynolds, Baylo Üniversitesi Rektörü

Bir çok Hristiyan bir barış Tanrısına inanmaktadır.Hallsell´´in kitabının da vurguladığı gibi, kedilerinin güvenle Semaye yükselmesinden sonra meydana gelecek tahripkar bir savaşı ve yıkımı- tehlikeli biçimde- destekleyenlerin katıldığı hareket gittikçe büyümektedir.

-Dr.Ronald B.Flowers Teksas Hristiyan Üniversitesi Din Profesörü

Tanrının Elini Zorlamakla, Hristiyan fanatikler semaya yükselişlerini ve Armagedon sürecini harekete geçirmek için Kudüs´ün en yüce İslam mabedinin hemen yıkılmasını talep etmektedirler.Hallsell, Kudüs´te Üçüncü Tapınak inşa edilmeli, hayvan kurbanları yeniden başlamalı ve Hz. isa Tevrat´ın emirlerini uygulamak için Yahudi tahtına geçmeli diyen Hristiyanların bu en akıl almaz öğretisini gözler önüne sermektedir.

-Andrew T. Killgore, yayıncı,
Washington Reporton Middle East Affair

Hallsell yeni bir gökyüzü ve yeryüzü kurmanın daha iyi bir yolunun Hz İsa tarafından öğretilen komşusunu sevmek gibi devrimci felsefeler üzerine odaklanma olduğunu göstermektedir.

-Jim Jones, Fort Worth Star Telegram

Hallsell, Falwell´in Hristiyan seyahetlerinin tek bir amacı olduğunu gözler önüne sermektedir.Hacıları gittikçe yaklaşan Armagedon´a hazırlıyormuş görüntüsünün altında, Falwell ve İsrail için para toplamak.Mükemmel bir kitap.

-Gpre Vidal, Yazar

ABD hristiyan sağı ile israil arasındaki tuhaf birlikteliğin muhteşem bir şekilde gözler önüne serilmesi.İkisi de birbirini sevmiyor, fakat birbirlerini kullanıyorlar.Mesela din değil, siyaset.Bu ikiyüzlülüğün ortaya konması açısında bu kitabı hararetle tavsiye ediyorum.

-Dr Alfred M.Lilienthal, Yazar- Tarihçi