Tarihte ve Bugün Şamanizm PDF İndir

tarafından
128
Tarihte ve Bugün Şamanizm PDF İndir

Tarihte ve Bugün Şamanizm PDF İndir kitabı 2013 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 229 sayfadan oluşmaktadır.Tarih kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise Abdülkadir İnan´dır.

Tarihte ve Bugün Şamanizm ve kısa bir özet

Eski Türk dini ve mitolojisi hakkında Çin, İslam ve Batı kaynaklarında epeyce malumat bulunmakla beraber çok dağınık ve kısa olduklarından bunlardan faydalanmak çok yorucu çalışmalar içermektedir..

Okuyucu Yorumları

Bu kitabın ilk baskısı 1954 yılında yapıldıktan sonra 1972, 1986, 1995 ve 2000 yılında da 5. baskısı yapılmış (okuduğum baskı). İçindekiler kısmına baktığımızda, “Tarihte şamanizm, yaradılışa dair efsaneler, tufan efsanesi, kıyamet, tanrılar ve ruhlar, ateş, kam, ayin, tören, bayram, dua, falcılık, kehanet, evlenme, doğum, ölüm” gibi çeşitli başlıklara sahip.

Eski Türk dini ve mitolojisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için Çin, İslam ve Batı kaynaklarında geniş bilgi olsa da bunların dağınıklığı yüzünden erişim sıkıntısından bahsediyor yazar. Bulabildiği kaynaklardan elde ettiği bilgiler doğrultusunda da bu kitabı ortaya çıkarmış.

Bu ve buna benzer kitapların önemi ise, insanların yaptığı bireysel ya da toplumsal bazı davranışların kökenleri hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamasıdır. Bu sayede asırlardır sözlü ve yazılı kültür yoluyla aktarılan bilgiler yoluyla şu anki yapılan bazı davranışlar hakkında bilgi sahibi de olabiliyoruz.

Özellikle eski Türk inanışları ile ilgili araştırma yapan ya da merak eden okuyuculara yöneliktir. Şu an yapılan bazı dini ve geleneksel inanışların kaynağı orta Asya’ya kadar gitmektedir.

Çok uzun zamandır okumayı planladığım kitabı en sonunda okudum. Tavsiye ederim. Ama herkese her kesime de hitap etmiyor.

Kitabın Adı Tarihte ve Bugün Şamanizm
Yazar : Abdülkadir İnan
Baskı Tarihi : 2013
Sayfa Sayısı : 229
Kitabın Türü : Tarih
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Türk Tarih Kurumu
Ülke : Türkiye

Tarihte ve Bugün Şamanizm PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Tarihte ve Bugün Şamanizm PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR