Tek Adam PDF İndir

tarafından
264
Tek Adam PDF İndir

Tek Adam PDF İndir kitabı 1987 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 425 sayfadan oluşmaktadır.Tarih kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı  Şevket Süreyya Aydemir´dır.Tek Adam kitabını satın almak isteyenler için fiyatı Değeri bilinmiyor  TL´dir.

Tek Adam konusu ve kısa bir özet

Osmanlı İmparatorluğunun son devrinde, Şam, Beşinci Ordu merkezidir. Mustafa Kemal’i, diğer bir sürgün arkadaşı Müfit Özdeş (Kırşehirli) ile beraber Beşinci Ordu emrine verirler. Şam’a varılır. Mustafa Kemal, şehrin göze çarpmayan bir yerinde iki odalı basit bir ev kiralar.

Artık hayatın ve realitenin içindedir. Fakat bu realite bir çamurdan başka bir şey değildir. Bir taraftan sürgünlük ve şüphelilik yakasına yapışmıştır.Gerçi Mustafa Kemal ve arkadaşı resmen, oradaki 29. ve 30. Süvari Alaylarında staj göreceklerdir. Fakat kendilerine vazife verilmez. Hele kumandaya hiç karıştırılmazlar.

 Gerçi onların da, alayda kumanda ettikleri birer bölük vardır. Ama bir gün alay vazife alıp da harekete geçerken, onlara haber verilmez bile. Onlar hareketi kenardan haber alıp, Mustafa Kemal’in bağlı olduğu 30. Alay kumandanına koştukları zaman gayet soğuk karşılanırlar. Mustafa Kemal sorar: – Alayınız bir vazife almış gidiyor. Bu alayın içinde kontrolünü yaptığım bir tabur asker var.Benim de beraber gitmekliğim lazım değil mi? Niçin bana haber vermediniz?

Adı : Tek Adam
Yazar : Şevket Süreyya Aydemir
Baskı Tarihi : 1987
Sayfa Sayısı : 425
Kitabın Türü : Tarih
Orijinal Adı :  
Dil: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Tek Adam PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Tek Adam PDF İndirme Linkleri

TIKLA İNDİR