Terörizm ve Kadın: Fail mi Kurban mı? Pdf indir

tarafından
152
Terörizm ve Kadın: Fail mi Kurban mı? Pdf indir

 

“Terörizm ve Kadın: Fail mi Kurban mı?” isimli kitap 128 sayfadan oluşmaktadır ; Fatma Anıl Öztop tarafından kaleme alınmıştır. SİYASAL KİTABEVİ tarafından 08.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.
“Terörizm ve Kadın: Fail mi Kurban mı?” kitabın özetini okuyabilir, “Terörizm ve Kadın: Fail mi Kurban mı?” kitabı pdf, epub, e-kitap olarak indirebilirsiniz. “Terörizm ve Kadın: Fail mi Kurban mı?” kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
“Terörizm ve Kadın: Fail mi Kurban mı?” kitabını ücretsiz indirebilirsiniz

Yakın zamana kadar var olan anlatılarda kadınlar, şiddetin faili olmaktan ziyade kurbanı olarak görülmüş ve terörizme karışan kadınlar “tamamen erkek alanına giren kişiler” olarak tasvir edilmiştir. Bu noktada, kadın teröristlere dair inançlar, uygun kadın davranışını neyin oluşturduğuna dair yerleşik kalıplarla şekillenmiştir. Oysa gerçek bizlere terörizmin yalnızca erkeğin alanı olmadığını, kadınların da pek çok kez rasyonel tercihlerle terör eylemlerinin bir parçası olduğunu göstermiştir. Burada gerçek ile anlatılar arasındaki farklılığın kaynağı ise egemen kamusal söylemlerde terörizme dahil olan öznelerin, toplumsal cinsiyet olgusuna özgü özellikler sergileyecek şekilde yapılandırılmasıyla yakından ilgilidir.