Therese Raquin PDF İndir

tarafından
183
Therese Raquin PDF İndir

Therese Raquin PDF İndir kitabı 2007 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 220 sayfadan oluşmaktadır. Edebiyat, roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı ise Emile Zola ´dır.

Therese Raquin ve kısa bir özet

Birdenbire Thérèse de Laurent da hıçkırıklarla boşandılar. Müthiş bir krizle sarsıldılar, çocuklar gibi kuvvetleri kesildi, birbirlerinin kollarına atıldılar. Göğüslerinde yumuşak, tatlı bir şeyler uyanıyor gibiydi. Geçmişi hatırladıkça o kadar yılgınlık duydular, kendi kendilerinden o kadar iğrendiler ki dinlenmek, yok olmak için çok büyük bir ihtiyaç duydular. Son defa bıçağın, zehir dolu bardağın önünde bakıştılar. Thérèse bardağı aldı, yarısına kadar içip Laurent’a uzattı o da bir hamlede kalanı bitirdi. Sanki bir şimşek çaktı. Nihayet ölünce bir teselli bularak yıldırımla vurulmuş gibi birbirlerinin üstüne yığıldılar. Genç kadının ağzı kocasının boynunda Camille’nin dişlerinden kalan yarayı buldu.

Okuyucu Yorumları Therese Raquin, Emile Zola’nın henüz 26 yaşında yazdığı, yazıldığı dönemde oldukça ses getirmiş bir roman; o kadar ses getirmiş ki, 2. baskıya önsöz yazmış Zola. Bir de sonsöz var tabii, kitabın anlaşılmasını kolaylaştırıyor.

Az bilinen kitaplardan ve birçok klasik kitabın aksine, kolay okunan, akıcı ve içinde az karakter barındıran bir kitap.
İçinde aşk barındırmayan, kısmen fedakarlıkla gerçekleşen bir evlilikle başladığını varsayabileceğimiz hikaye, sonrasında yaşananlarla şaşırtıyor. Saşırmaktan kastım aslında olaylar değil; -çünkü neler yaşanacağını tahmin etmek zor değil- duyguların işlenişi. İnsan psikolojisi, suç ve suçlu psikolojisi, aşk uğruna girilen çıkmazlar, karakterlerin bunalımlarının anlatılışını çok beğendim.

Kitapta çıkarılacak ders: Başkalarının mutsuzluğu üzerine bir mutluluk inşa edemezsin!

Adı : Therese Raquin
Yazar : Emile Zola
Baskı Tarihi : 2007
Sayfa Sayısı : 220
Kitabın Türü : Edebiyat, Roman
Orijinal Adı :  
Dil : Türkçe
Yayın Evi : Amfora Yayınları

Therese Raquin PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Therese Raquin PDF İndirme Linkleri

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR