Tomris – Türklerin İlk Kadın Hükümdarı PDF İndir

tarafından
270
Tomris – Türklerin İlk Kadın Hükümdarı PDF İndir

Tomris – Türklerin İlk Kadın Hükümdarı pdf indir kitabının yazarı Emrullah Özdemir´dir.Kitap 2014 yılında basılmıştır ve 200 sayfadan oluşmaktadır.Tomris – Türklerin İlk Kadın Hükümdarı kitabını pdf formatında ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  • Adı:Tomris – Türklerin İlk Kadın Hükümdarı
  • Yazar:Emrullah Özdemir
  • Baskı tarihi:2014
  • Sayfa sayısı:200

Emrullah Özdemir – Tomris – Türklerin İlk Kadın Hükümdarı Kitabı Ön Okuma

Yirmili yaşlarında Alp, Peçenek Han’ın en yakın arkadaşı ve en güvendiği komutanı Temir Bey’in kızı Aybüke Hatun ile evlendi. Bu evlilikten baba tarafından sana adını veren deden Barsgan, anne tarafından deden Barınan ve güzelliği dillere destan kızı Kaz dünyaya geldi.

Zaman ilerledikçe topraklarımız genişliyor, insanlarımız çoğalıyor ve düşmanlarımızın birçoğu birbiriyle didişmekten devletimizin büyümesini engellemeye fırsat bulamıyorlardı. Peçenek Han her geçen gün imparatorluk yolunda bir adım daha ilerleyen, Saka Türk Devleti ile birlikte yaşlanıyordu.

Yaşlanıyordu yaşlanmasına ama kendi yerine Alp Er Tunga gibi bir oğul yetiştirdiğinden bu duruma pek aldırış ettiği yoktu. Otuzlu yaşlarına geldiğinde ordunun Başşad’ı olan Alp Tunga, o yıllarda Türk devletinin sınırlarını genişletmek için durmaksızın savaşh. Aylarca hatta bazen yıllarca Esik’e dönmediği oluyordu. Yalnızca fethettiği yerlerden haber gönderiyor ve babası Peçenek Han’ın yüzünü biraz daha güldürüyordu.