Toprak Acıkınca PDF İndir

tarafından
90
Toprak Acıkınca PDF İndir

Toprak Acıkınca PDF İndir 2012 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 752 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Erol Toy´dur.

Roprak Acıkınca Özet

Toprak Acıkınca PDF İndir, Parti Pehlivan iri adımlarla yürüyor. Ardında yirmi gölge. İki ayrı kola ayrılmış, gidiyorlar. Her Kolda ikişer çerkez var. Kolbaşı gibi. Kollardan birinin en başında Parti Pehlivan, ötekinde ise, Koko Mehmet. Koko Mehmet’in hemen ardında Topal Ali.. Sekiyor gecenin karanlığında.

Mustafa Bey, göndermek istemedi o’nu. Ama, buraya niye geldiğini sorunca, sesi çıkmadı. Peki, dedi. Diğer milisierin istekli kıpırdanışlarını da görünce iyice keyiflendi. Akşamdan kararlaştırmamiş bulunsalardı, en başa kendi geçerdi. Olmadı. Kumandanlık gereği, karargahta kalacaktı o. İki tepenin aralığından, ovaya çıktılar. Birden bağlar başladı.

Ahmetli düzlüğünün bağlarıydı bunlar. Yıldızlar, asma yapraklarında parlıyordu Su yollarının kıyısında diz boyu otlar. Ve çakıllır üzeride, durmaksızın ilerliyen ayakların hırtısı.Çevre öylesine sessiz ki, kendi adımlarının tıpırtısı, yüreklerine bir gürültü gibi vuruyor.

Biraz mola verelim yoldaşlar. Dinlenelim. Hem bu arada, silahımızı, cephanemizi kolaçan ederiz.Omuzuna, birbirine bağlanmış iki sıra el bombası asmıştı Pehlivan. Bunları çözdü. Koko’nun kolunda bomhacılar vardı. Daha baştan ayrılrnıştı onlar.

Beşer bomba verdi he.rbirine. Kalanları da milisler arasında paylaştırdı. Kulenin iki ucuna nöbetçiler koydu.Yüzünde de hiç bir şey belli olmuyor ki bu iri adamın. Suratında bir bıçak izi gibi duran ince bıyıkları, kalın kaşları, çizgileri hiç belli etmiyor. Bir mavi gözlerinde durmadan artan alazıyla belli yaşadığı. Bir oradan anlaşılıyor aklından geçenler. Anlayabilene.

Topal Ali, Koko Mehmet’le, ikisinin arasına çökmüş. Bir gölge gibi. Nefeslendik, diyecek. Ama demiyor. Bir bildiği, bir beklediği olmalı.Çünkü sabahleyin, kendi adamlarından birini” bu yöne salarken gördü. Adam, Ahmetliliymiş. İyi bilirmiş buraları.

Herhalde bir düşündüğü var. Sen durumu öğrenmek istiyor olmalı. Yoksa neden dursun. Kumandandan buyruk çıktı. Milisler vurguna geldi. Ve gecenin içinde, sadece ayak tıpırtılarını dinleyerek yürüdüler bunca zamandır. Şimdi niye dursunlar?