Truva Hazinesi PDF İndir

tarafından
96
Truva Hazinesi PDF İndir

Truva Hazinesi PDF İndir kitabı 2005 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 512 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Clive Cussler´dir.

Truva Hazinesi Özet

Truva Hazinesi PDF indir, Yalın ve insanın merak duygusunu tahrik edecek şekilde inşa edilmiş bir şeydi.Ve amacına kusursuz bir şekilde hizmet etmişti.Bir çirkin ucube, düz bir platforma monte edilmiş, dört dev bacak üzerinde altı metre yükseklikte duruyordu.

Bacakların üzerine oturtulan yuvanın üstü üçgen bir çatıyla kapatılmıştı ve iki ucu açıktı.Yuvanın baş tarafı yükseltilmişti ve bu kısımda yuvarlak bir çıkıntı yapıyordu, çıkıntının ucunda iki tane göz deliği bulunuyordu.Yuvanın iki tarafı inek postlarıyla örtülüydü.Yerde , bacakların bittiği kısımda bir platform bulunuyordu.

Bu nesne Ilium Kalesi halkının daha önce görmüş olduğu hiçbir şeye benzemiyordu.Ancak hayal gücü kuvvetli olanlar, belki onu düz bacaklı bir ata benzetebilirlerdi.Truvalılar o sabah da, surlarla çevrili kentlerini Akalılar tarafından kuşatılmış bulma beklentisi ile ve son on haftadır yaptıkları gibi savaşmaya hazır olarak uyanmışlardı.

Ama aşağıdaki ova bomboştu.Tek görebildikleri, eskiden düşmanın kampı olan yerden yükselen yoğun duman olmuştu.Akalılar ve donanmaları ortada yoklardı.Gece karanlığında tüm mallarını, atlarını, silahlarını ve iki tekerlekli savaş arabalarını gemilerine yükleyip geride sadece o gizemli tahta canavarı bırakarak uzaklara yelken açmışlardı.

Truva keşif kolu geri dönüş Aka kampının terk edildiğini bildirmişti.Ilium kuşatmasının bitmiş olmasının getirdiği taşkın neşeyle insan kalenin asıl kapısından dışarı fırladılar ve iki ordunun yüz kes savaşığ silah salladığı, kanları döktüğü ovaya üşüştüler.

Başlangıçta şaşkındılar.Bir kaçı bir tür tuzak olmasından kuşkulandı ve garip nesnenin yıkılmasını istediler.Ama kısa süre sonra bunun sadece tahtadan yapılmış dört ayak üstünde duran bir barınak olduğunu keşfettiler.Bir adam tahta bacaklardan birine tırmandı ve barınağa girip içinin boş olduğunu gördü.