Tuhaf Zamanlar PDF İndir

tarafından
86
Tuhaf Zamanlar PDF İndir

Tuhaf Zamanlar PDF İndir kitabı ilk olarak 2006 yılında basılmıştır ve daha sonra 2014 yılında basılmıştır.Kitap toplam 549 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Eric Hobsbawm´dur.

Tuhaf Zamanlar ÖNSÖZ

Tuhaf Zamanlar PDF İndir, Otobiyografi yazarları aynı zamanda otobiyografi okurlan da
olmalı.

Bu kitabı kaleme alırken, tanıdıgım insanlardan ne kadar çogunun kendi hayatı hakkında kitap yayınladıgını fark etmek beni şaşırttı, üstelik başkalan tarafından kaleme alınan ve (genellikle) pek meşhurlar ve skandal yaratanlar hakkında yazılanlar da cabası.

Bir de modemlerin roman kıhfına soktugu hatırı sayılır miktarda otobiyografi var ki onları saymıyorum bile.

Belki de şaşırmak yersiz. Işleri iletişim kurmak ve yazmakla ilişkili insanlar bunu yapan diger insanların arasında bulunma egilimindedir.

Bu minvalde makaleler, röportajlar, matbu malzeme, bantlar hatta video bantlar mevcuttur ve şaşırtıcı ama bunlar ekseriyetle meslek hayatını üniversitelerde geçiren insanlar tarafından ortaya konmuştur. Yani, yalnız degilim.

Ancak benim gibi birinin neden otobiyografi yazmak isteyecegi, daha dogrusu benimle özel hiçbir bagı olmayan, kitapçının birinde gördügü kitap kapagından önce varlıgımdan bihaber olan başkalarının kitabı nasıl olup da okumaya deger bulabilecegi sonısu akla geliyor.

Londra’nın en azından bir kitapçılar zincirindeki “Kişilikler” -veya günümüzün tabiriyle “ünlüler”- başlıklı serisinde yer alan, biyografi bölümüne ait özel alt türlerden olmadıgım aşikar. Şu ya da bu nedenden dolayı epey bir kitle tarafından tanınan, isimleri bir merak odagı haline gelen insanlardan söz ediyorum.

Hayatları sayesinde otobiyografilerine “Anılar” adını vermeye hak kazanmış, genellikle daha geniş kesimlere yönelik bir platformda savunacagı ya da yazacagı eylemleri olan, ya da büyük olaylara tanık olmuş, onlara etki eden kararları alanlar sınıfına da dahil degilim.