Tut Elimi PDF İndir

tarafından
291
Tut Elimi PDF İndir

Tut Elimi PDF İndir kitabı 2018 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 496 sayfadan oluşmaktadır. Edebiyat, Roman ve Aşk kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Rebecca Donovan´dır. Tut Elimi kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 23,14 TL´dir.

Tut Elimi konusu ve kısa bir özet

Bir kere, hiçbir zaman bir kitabı klişe diye sevmemezlik etmedim. Çünkü herkes yaratıcı bir kurgu tasarlayamayabilir. Ama klişe bir konunun klişe bir şekilde işlenmesine karşıyım. Herkes klişe bir konu bulup aynı dille, aynı üslupla bir kitap yazsa bu işin ne anlamı kalır ki? İşte bu kitap da klişe bir konunun her yerde rastladığım şekilde işlendiği bir kitaptı.

Tut Elimi hakkında sitede çok güzel yorumlara rastlamıştım ve haliyle belli bir beklentiyle başlamıştım kitaba. Beni hayal kırıklığına uğrattı. Hiç sevmediğim bir kitap oldu.
Tut Elimi, Nefes serisinin ilk kitabı. Serinin üç kitabı var ve en incesi de 450 sayfa. Kitap klişe bir aşk romanı. Emma adında bir kız karakter var, bu karakter yedi yaşında iken babasını kaybetmiş. Annesi de alkolik olduğundan psikopat yengesi, amcası ve iki küçük kuzeniyle beraber yaşamakta. Yengesi ona şiddet uyguluyor ve Emma da hiçbir şey yapamıyor. Rehberlik servisini aramıyor çünkü yengesinin iki küçük çocuğu var. Emma, okula yeni gelen Evan ile tanışıyor ve onlar birbirlerine âşık oluyorlar. Evet, kitap bundan ibaret. 490 sayfa buydu, ben başka bir şey okumadım.

Yazar karakterleri tutarsız bir şekilde yazmış. Bir kere baş kız karakteri hiç sevmedim çünkü sürekli “ben görünmez biriyim, ben herkesin gölgesinde yaşayan ve derslerinden başka hayatı olmayan aşırı çalışkan bir öğrenciyim, ben en yakın arkadaşımın gölgesinde yaşıyorum, ben asosyalim…” kafalarında geziyordu. Bu durum çok sinirimi bozdu çünkü nedense bu karakter üç spor dalıyla ilgileniyor, antrenörü o olmadan maçı kazanamayacaklarını düşünüyor, aynı zamanda bu kız neredeyse okuldaki tüm klüplere üye, okulun yıllığını düzenleme konusunda bir sürü sorumluluğa sahip. O zaman neden özellikle de ilk 100 sayfada sürekli görünmez ve asosyal olduğunu iddia ediyordu? Ve sayfa 330’larda yaptığı o şeyler de neydi? Çok sadakatsiz ve saçma kararlar veren bir karakterdi bence.

Kitapta kayda değer bir olay yaşandığını düşünmüyorum. Evan ile Emma’nın ilişkisi de beni hiç etkilemedi. Ayrıca başlarda Emma’nın Evan’a takındığı tavırdan da hiç hoşlanmadım. Ssevdiğim tek karakter Sara oldu. Ama tüm bu sözlerime rağmen gerçekten büyük bir seven kitlesine sahip. O nedenle sadece benim yorumuma da bakarak değerlendirmeyin derim. Keyifli okumalar:)

Adı : Tut Elimi
Yazar : Rebecca Donovan
Baskı Tarihi : 2018
Sayfa Sayısı : 496
Kitabın Türü : Edebiyat,Roman,Aşk
Orijinal Adı : Reason to Breath
Dil: Türkçe
Yayınevi: Parodi Yayınları

Tut Elimi PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Tut Elimi PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF KİTAP İNDİR
YEDEK LİNK