Üç İstanbul PDF İndir

tarafından
2017
Üç İstanbul PDF İndir

Türkiye´de ilk 10 sıralamasına girmiş harika bir roman.

Kitaptan Alıntı ;

Doktor Haldun dinden fenne, fenden felsefeye seke seke atlayarak durmuş; şimdi ard ayağı felsefede, ön ayağı tarihte anlatıyordu. Tapu Müdürü Senilı Efendi, lâfa karışarak bu salonda lüzumsuz bir adam olmadığını, komşusu Sakallı Vasfi’yc göstcrccekti. Ancak Doktor Haldun’un ağzındaki fen lâkırdısı fabrika çarkı gibi tapu müdürüne karmakarışık görünüyor, felsefe lâfını da reçete gibi anlamıyordu.

Fakat söz tarihe dökülünce Tapu Müdürü Senilı Efendi başını kaldırdı: O. tarihin masal taraflarım epeyce bilirdi. Herkesin her gece başka yüzle oturduğu bu salonda Şendi Efendi, Adnan için < Kendi omuzunda kendi başını taşıyan adamb’dı: onun lâfa karışacağım görünce Adnan dinlemeye hazırlandı, Senilı Efendi de söz söyleyeceği için keyifliydi; bu neşeyle ağızlığına bir cigara taktı; bir iane de Sakallı Vasfi’ye verdi:

Konağın ihtişamından ürkerek koltuğa arkasını dayamadan oturan adama!.. Salonun tutuşmuş canavarlara benzeyen yaldızlı koltukları arasında Sakallı Vasfi, mahallesinin, evinin sefaletini yüzünde taşıyarak otururken, cigarasmın dumanındaki hürriyetten utanıyor, eliyle dumanı tokatlıyordu.

PDF KİTAP İNDİR (YANDEX)