Üç Kız Kardeş Pdf indir oku

tarafından
731
Üç Kız Kardeş Pdf indir oku

 

“Üç Kız Kardeş” isimli kitap 128 sayfadan oluşmaktadır ; Anton Çehov tarafından kaleme alınmıştır. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI tarafından 15.02.2019 tarihinde yayımlanmıştır.
“Üç Kız Kardeş” kitabın özetini okuyabilir, “Üç Kız Kardeş” kitabı pdf, epub olarak indirebilirsiniz. “Üç Kız Kardeş” kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
“Üç Kız Kardeş” kitabını ücretsiz indirebilirsiniz

Çağdaşı, oyun yazarı Sergey Naidyonov, Çehov’a yazdığı bir mektupta Üç Kız Kardeş’ten söz eder: “Oyunu izledikten sonra birden yaşama, yazma, daha çok çalışma isteğine kapıldım… oysa oyun acı ve kederle doluydu. Tuhaf, iyimser… teskin edici bir acı.”

Çehov Üç Kız Kardeş’te 20. yüzyılın başında Rusya’da ayrıcalıklı sınıfların inişe geçmesiyle yüzleşmeye çalışan aristokrat Prozorov ailesinin öyküsünü anlatır. Moskova’da büyümüş üç kız kardeş; Olga, Mâşa ve İrina on bir yıldır küçük bir taşra kasabasında yaşamaktadır. İnce zevklerine ve duyarlıklarına daha uygun bir hayat düşlerini simgeleyen Moskova’ya dönüş umutları, amansızca akıp giden gerçek hayatla dokunaklı bir tezat içindedir.

Yazılışından bir yıl sonra, 1901’de Moskova Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen Üç Kız Kardeş modern tiyatronun kilometretaşlarından biridir.