Uçurtma Avcısı PDF İndir

tarafından
1756
Uçurtma Avcısı PDF İndir

Uçurtma Avcısı PDF İndir kitabı 2004 yılında basılmıştır ve uluslararası çok satanlar listesine girmiştir.Yaklaşık olarak 8 milyon kişi tarafından okunmuştur.

Kitap toplam da 375 sayfadan oluşmuştur.Kitabın yazarı ise Khaled Hosseini´dir.

Uçurtma Avcısı ÖZET

Uçurtma Avcısı PDF İndir özet; Kabil´de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki arkadaş, Hasan ve Emir…

Aynı evde yaşayan ve aynı sütanne tarafından emzirilmelerine rağmen çok farklı dünyaları olan bu iki çocuğu biraz yakından inceleyeceğiz.

Emir çok zengin bir iş adamının oğludur, Hasan ise o zengin iş adamının hizmetkarının oğludur.Hasan bir yandan ise oradaki halk tarafından sevilmeyen Hazaralara mensuptur.

Kaderleri çocukken kesişen bu iki arkadaş ileride de birbirlerini bulacaklardır.

Sovyet işgali sırasında hemen oradan uzaklaşan Emir ve babası California´ya giderler.Fakat Emir´in aklında her zaman Hasan ile ilgili bir yer kalmıştır.

Bu kitapta sadakati ve sevgiye olan bedelleri bulacaksınız.Babalarının oğullarına oğlan sevgilerini, fedakarlıklarını ve yalanlarını göreceksiniz.

Uçurtma Avıcı EKŞİ Sözlük yorumları

Okumaya başladıktan sonra hüngür hüngür ağlatan bir kitaptır.İçin de hayatınıza yön verebilecek cümleler bulabilirsiniz.

Bu romanı bitiren kişiler yazarın ikinci kitabı olan bin muhteşem güneşi´de okyabilirler.

Kitabın kurgusu muhteşemdir.Emir ve Hasan adında ki iki arkadaşın dostluğunu ve Emir´in yaptığı ihanetleri anlatmaktadır.Bu kitapta bazı yerlerde gözyaşı dökebilirsiniz.

Sinemaya uyarlanmış bir kitaptır.Yazarı khaled huseyni´dir.Kitap afgan kültürünü ve hayatını göz önüne sermektedir.İnternette kitap okumak isterken rastgele bu kitaba denk geldim ve iyiki gelmişim diyorum.