Uçurum PDF İndir

tarafından
99
Uçurum PDF İndir

Uçurum pdf indir kitabı 2015 yılında basılmıştır ve 350 sayfadan oluşmaktadır.Uçurum pdf kitabının yazarı Catherine Coulter´dir.Uçurum kitabını yandex ile hemen indir ve oku.

  • Adı:Uçurum
  • Yazar:Catherine Coulter, Füsun Barbarosoğlu Göksu (Çevirmen)
  • Baskı tarihi:1 Ocak 2015
  • Sayfa sayısı:350

Catherine Coulter – Uçurum Kitabı Ön Okuma

Yatakta doğrulmaya çalıştım, boynumu elimle tuttum ve dayanılmaz bir acı bedenimi kaplayınca iki büklüm oldum. Hemen yanımda bir adamın kulağımın içine doğru avaz avaz bağırdığım duydum. Nefes alamıyor, boğuluyordum. Orada olmayan bir adam bana bağınyordu ve ben ölüyordum. Sonunda derin bir nefes almayı başardım.

Dağlar gibi soğuk sulann, Yunus peygamberin üzerine inmişçesine beni de içine aldı. Ama suda boğulmuyordum. Suda boğulmanın nasıl bir şey olduğunu gayet iyi bilirim. Sanki dün gibi anımsıyorum. Yedi yaşındaydım, ağabeyim Kevin’le yüzüyorduk, genç kızlarla flört ediyordu o. Denizin dibindeki yosunlara takıldım, Jilly beni tutup çıkardı, bütün gücüyle sırüma vurdu, tıkandım, boğulur gibi oldum. Ağzımdan sular fişkmncaya kadar vurdu Jilly.

Gördüğüm rüya öyle değildi. Birkaç dakika evvel hiçbir şey yokken su birdenbire her yanı sarmıştı. Az önce sadece durgunluk vardı; ne acı, ne soru, ne de korku, yalnızca bir boşluk. Bacaklarımı aşağıya sarkıtıp, ayaklarımı hızla yere vurdum. Omzum, göğüs kafesim, boynumdaki kemikler, sağ kalçam ve iyileşmeye başlayan diğer yerlerimin acısını duyayım da onları sevinçle kafamdaki listeden çıkarayım istedim.

Duyduğum yoğun ve tatlı acı beni çok sevdiğim hastane odasına getirip bu güne, bu anın içine bıraktı ve beni bir hiç haline getiren o karabasandan, suların altından çıkardı. Yine de ayaklarım yerdeki linoleum’a değince dokunuşun şoku ile irkildim, az kalsın düşüyordum. Yatağın baş ucundaki parmaklıklara sarıldım, derin bir soluk aldım ve çevreme bir göz attım. Ayaklarım hâlâ yerde, iki haftadır bakıp bakıp tiksindiğim o kirli-beyaz linoleum’un üzerindeydi. En az onun kadar, açık yeşil ve bej duvarlardan da nefret ettim. Askerler ne renkler seçiyorlar.