Usta ve Margarita Pdf indir oku

Usta ve Margarita  Pdf indir oku

 

“Usta ve Margarita ” isimli kitap 505 sayfadan oluşmaktadır ; Mihail Bulgakov tarafından kaleme alınmıştır. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI tarafından 16.01.2019 tarihinde yayımlanmıştır.
“Usta ve Margarita ” kitabın özetini okuyabilir, “Usta ve Margarita ” kitabı pdf, epub olarak indirebilirsiniz. “Usta ve Margarita ” kitabını online görüntüleyebilirsiniz.
“Usta ve Margarita ” kitabını ücretsiz indirebilirsiniz

1930’lu yıllarda Moskova’da sıcak bir bahar günü… Günbatımına yakın saatlerde Şeytan, iyi giyimli ve yabancı görünümlü bir beyefendi kılığında şehre iner ve kendini kara büyü uzmanı Profesör Woland olarak tanıtır.  Onun garip maiyetiyle birlikte gelişini, Sovyet başkentini kasıp kavuran bir dizi esrarengiz ve tekinsiz olay izler. Bulgakov 20. yüzyıl Rus edebiyatında çığır açan romanında, biri 1930’ların Moskova’sında, diğeri eski Kudüs’te geçen iki ayrı hikâye arasında baş döndürücü zikzaklar çizerek sürdürür anlatısını. Stalin rejiminin en karanlık günlerinde yazılan Usta ve Margarita, Sovyet yaşam tarzına yönelik keskin bir hiciv, dinsel bir alegori, komik bir fantezi olduğu kadar, dokunaklı bir aşk öyküsüdür de aynı zamanda. Bulgakov’un yaşamının son günlerine dek üzerinde çalıştığı roman, uzun süre yasaklanmış, yazarın ölümünden yıllar sonra, üstelik sansürlenmiş haliyle 1966’da yayımlanabilmiştir ancak.

Usta ve Margarita Pdf indir oku (yandex) indir