Uzun Beyaz Bulut Gelibolu PDF İndir

tarafından
830
Uzun Beyaz Bulut Gelibolu PDF İndir

Uzun Beyaz Bulut Gelibolu PDF İndir kitabı 2001 yılında basılmıştır.Kitap topam olarak 323 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Buket Uzuner´dir.

Uzun Beyaz Bulut Gelibolu ÖZET

Uzun Beyaz Bulut Gelibolu PDF İndir, Buket Uzuner tarafından kaleme alınan önemli bir eserdir. 2001 senesinde yayına giren kitap, 2000 senesinde yaşanan ve geçmişe dair anılar ile süslenen önemli bir yapımdır. 2000 senesinde Çanakkale savaşında kaybettiği dedesinin mezarını aramak için Gelibolu’ya Zelandalı genç bir kadın gelir. Aynı zamanda Çanakkale Milli Parkı’nda bastonu ile sürekli olarak dolaşan ninenin inanılmaz 85 senelik sırrı, okuyanları hayrete düşürecektir.

Bunun yanında tarih kitaplarında bile yer almayan bazı detaylara veren eser, 1915 senesinde, Ali Osman Bey ev Anzak Er John Taylor’un insanlığa verdiği ders konusunda işliyor. Bu iki adam, aynı savaşta, farklı iki tarafında da savaş kahramanı ilan edilmiştir. Kitap tarihin yeniden yazılması gerektiğine dair detaylar barındırıyor.

Bu kitap, Buket Uzuner tarafından kaleme alınan ve dünyada çok fazla satışı yapılan ünlü bir roman olarak dikkat çekiyor. Uzun Beyaz Bulut Gelibolu E Kitap indir seçeneği ile bu inanılmaz hikayeyi okuma şansına sahip olabilirsiniz. Şanlı Türk tarihine dair, bilinmeyen bir kesitin net bir şekilde okurlarına sunulduğu kitap, dünyada barışın da olabileceğine dair umut beslemek için önemli nedenleri sizlere sunuyor.

Uzun Beyaz Bulut Gelibolu, Buket Uzuner’in yoğun uğraşları sonucu bulunan kaynaklar baz alınarak hazırlanan bir kitaptır. Bazı yönleri ile tarihe farklı açılardan bakmamıza neden olmaktadır.

YANDEXTIKLA İNDİR
GOOGLE DRİVETIKLA İNDİR