Zamanın Efendisi PDF İndir

tarafından
117
Zamanın Efendisi PDF İndir

Zamanın Efendisi PDF İndir kitabı 2013 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 384 sayfadan oluşmaktadır.Kitabın yazarı ise Maxime Chattam´dir.

Zaman Efendisi Özet

Zamanın Efendisi PDF İndir,Elerim titriyor, Korkudan değil, korku beni terk edeli uzun zaman oldu.Korku, yoğunluğu olmayan, iler tutar yani kalmamış bu vücuttan firar etti.Korkunun saklandığı girinti çıkıntıları düzleyecek kadar fazla hayat akıp geçti üzerinden.

Zaman yüzünden… Ruh ve bedeni ele geçirip çürütmek için hiçbir kıvrıma ve çatlağa ihtiyaç duymayan zaman..Yanında onca varoluşu sürükleyip götüren şu kıymetli zaman. İnsanlar zamana nadiren bakarlar.Zihinlerinde ona ilişkin izafi, öznelve tahmini bir imge vardır sadece. Oysa artık bitmekte olan şu yirminci yüzyıl boyunca gelişimlerine şahit olduğum atom ve uzay bilginlerinin hoşuna gitmese de, zaman gerçektir.

Kendiliği olan bir varlıktan daha barizdir.Giysilere bürünüp muhtelif yüzler takındığını gördüm onun.
Öldürdüğünü de. Bunun belirtilmesi lazım.Güneş ışını soğuk çay fincanının çevresini çizerken, torunumun torunu olan minik kızın bahçede, servilerle tahteravalli arasında güldüğünü görüyor ve duyuyorum.Çarklarının yağı tozlanıp, dişleri aşınıp mekanizmaları yıpranmasdan çok önceki, pırıl pırıl bir duvar saatinin daha yeni takılmış saniye iğmesi kadar şaşmaz aralıklarla yankılanıyor kahkahaları,Şimdilik, herş ey yeniliğin dakikliğiyle işliyor.Mesele masumiyet galiba, her şeyin zahmetsiz ve pürüzsüz olduğu zaman.