Zeytindağı PDF İndir

tarafından
2609
Zeytindağı PDF İndir

Zeytindağı PDF İndir kitabı 2011 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 192 sayfadan oluşmaktadır.Edebiyat, roman ve tarih kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı  Falih Rıfkı Atay´dır. Zeytindağı kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 6,43 TL´dir.

Zeytindağı konusu ve kısa bir özet

Birinci Dünya Savaşı sırasındaki Osmanlının içler acısı halini ortaya seren, birinci ağızdan yazılmış, içeriğinin tamamı harbi olaylardan derlenmiş tarihsel bir hatıra kitabı.

Falih Rıfkı Atay kitapta, Birinci Dünya Savaşı esnasında Zabit olarak yer aldığı Ortadoğu ve Hicaz bölgelerindeki yaşadıklarını bize aktarıyor.

Yazar, bölgedeki savaşları, Mehmetçiğin içinde yer aldığı bütün Menfi koşullarda dahi nasıl fedakarca harp ettiğini, bütün bu imkansızlıklara Karşın kazanılan zaferleri, bunun yanında gündelik asayiş sağlanması için verilen mücadeleleri, Ayrı olarak bölgenin siyasi, etnik, sosyal ve tutumsal yapısını da bize Detaylı olarak anlatıyor. Bütün bunlara ilaveten de, Osmanlının o dönemde yaşadığı Mühim olaylara da geniş yer veriyor.

Kitap, akıcı olmasına Karşın, dilinin günümüz Türkçesine göre yalın olmaması, gayri muntazam tümcelerle yazılmış olması ve geri arkasına ayrımlı farklı olayların anlatılması nedeniyle biraz yavaş okumayı gerektiriyor.

Ben bu eseri, dönemin olaylarını, doğrudan olarak o dönemi yaşayan birisinin anlatımıyla, Detaylı olarak öğrenmek isteyenlerin mutlaka okuması şart olan bir kitap olarak değerlendiriyorum.

Adı : Zeytindağı
Yazar : Falih Rıfkı Atay
Baskı Tarihi : 2017
Sayfa Sayısı : 688
Kitabın Türü : Edebiyat, roman ve tarih
Orijinal Adı :  
Dil: Türkçe
Yayınevi: Pozitif Yayınları

Zeytindağı PDF İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Zeytindağı PDF İndirme Linkleri

TIKLA İNDİR